Schedule

Print-Friendly Schedule
Saturday 10:00 a.m.
JC Reilly
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 10:00-10:10
Robert Lee Brewer
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 10:15-10:25
Tammy Foster Brewer

Local Poetry Stage presented by Java Monkey 10:30-10:40
Alison Ross
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 10:45-10:55
Saturday 11:00 a.m.
Louise Runyon
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 11:00-11:10
Randy Sharian
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 11:15-11:25
Kimberly Simms
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 11:30-11:40
Nikki Gray
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 11:45-11:55
Saturday 12:00 p.m.
Michael Walls
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 12:00-12:10
K.B. Kincer
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 12:15-12:25
Waqas Khwaja
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 12:30-12:40
Franklin Abbott
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 12:45-12:55
Saturday 1:00 p.m.
Erin Ganaway
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 1:00-1:10
Victor Tizzo Masoliah
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 1:15-1:25
Amena Owen Brown
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 1:30-1:40
Rupert Fike
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 1:45-1:55
Saturday 2:00 p.m.
Lisana Renee Eckenrode
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 2:00-2:10
Lee Furey
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 2:15-2:25
Robert Lee Kendrick
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 2:25-2:35
Jessica Mellele-Hand
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 2:40-2:50
Danielle Hanson
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 2:55-3:05
Saturday 3:00 p.m.
Lisa Nanette Allender
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 3:05-3:15
Karen Head
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 3:20-3:30
Julie E. Bloemeke
Julie E. Bloemeke
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 3:30-3:40
C. Cleo Creech
C. Cleo Creech
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 3:45-3:55
Saturday 4:00 p.m.
Michelle Castleberry
Michelle Castleberry
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 4:00-4:10
Collin Kelley
Collin Kelley
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 4:15-4:25
Karen G.
Karen G.
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 4:30-4:40
Daryl Funn
Daryl Funn
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 4:45-4:55
Saturday 5:00 p.m.
Talicha Johnson
Talicha Johnson
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 5:00-5:10
Nate Mask
Nate Mask
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 5:15-5:25
Christopher Michael
Christopher Michael
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 5:30-5:40
Lyric
Lyric
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 5:45-5:55
Saturday 6:00 p.m.
Poetry Slam
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 6:00-
Sunday 12:00 p.m.
Kennesaw State University
Tyra Douyon, Tess Hilton, Valerie Smith, Cheryl Stiles
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 12:00-12:30
Clayton State College
Khalilah Ali, Brigitte Byrd, Robert Pfeiffer
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 12:35-12:55
Sunday 1:00 p.m.
Georgia State University
Judith Carson, Caroline Crew, Greg Emilio, Beth Gylys, Joshua Lee Martin, Jessica Lindberg, Anna Sandy, Carey Scott Wilkerson
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 1:00-2:00
Sunday 2:00 p.m.
Agnes Scott College
Fatima Khan, Destiny Briana Barnett, Kamilah Aisha Moon
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 2:05-2:25
Georgia Tech
Sammi Hudock, Sarah Oso, Molly Ricks,
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 2:30-2:55
Sunday 3:00 p.m.
Perimeter College of Georgia State University
Michael Diebert, Frank Holt, Louise McKinney, Gregg Murray, Katherine D. Perry
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 3:00-3:40
Spelman College
Ariana Benson, Ciara Johnson, Alexia Lakeman, Taylor Lewis, Lana Lockhart, Pushpa Parekh, Atiya Ziyad
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 3:45-4:40
Sunday 4:00 p.m.
Emory University
Alice Teeter, Bruce Covey, Caroline M. Schmidt, Christeene Alcosiba, Katherine Johnsen, Madison Dalton, Hilleary Gramling, Adric Tenuta, Jericho Brown
Local Poetry Stage presented by Java Monkey 4:45-6:00